Desná v Jizerských horách

Chalupa Desná v Jizerských horách byla postavena kolem roku 1937. Celou dobu byla v majetku jedné rodiny, která se o chalupu velmi dobře starala. Teprve v loňském roce jsme chalupu koupili my. 

Ihned jsme provedli rekonstrukci koupelny, kuchyně a ostatních místností. 

Chalupa je dvoupatrová. V přízemí domu najdete verandu se stolem a lavicemi, ideální místo k posezení v deštivých letních dnech. V přízemí se nachází dobře vybavená kuchyň, obývací pokoj s velkou rozkládací sedačkou, která může sloužit jako další dvě místa ke spaní, dále zrekonstruovaná koupelna s pračkou. Celé první patro je určeno ke spaní. V horním patře chalupy je jedna větší ložnice s manželskou postelí a po stranách ještě dva menší pokojíky s dvoulůžky. Chalupa je vytápěna centrálním topením a to buď kotlem na pevná paliva (uhlí) nebo elektrokotlem, který umožňuje vytopení chalupy zejména v zimních měsících, ještě před Vašim příjezdem. 

Chalupa je ideální pro skupinu až 6 dospělých, případně rodinu s většími dětmi. Pozemek chalupy je svažitý a jelikož se stojí až vysoko nad obcí Desná poskytuje krásný výhled na Tanvaldský špičák. Chalupa se nachází 10 kilomentrů od nejvýše položené osady v České republice JIzerka. V zimě tato oblast nabízí mnoho možností pro lyžaře i běžkaře. Lyžařské středisko Harrachov se nachází ve vzdálenosti 10 km, Rokytnice nad Jizerou 15 km, Tanvaldský špičák se čtyřsedačkovou lanovkou je od chalupy vzdálen pouhých 5,5 km.  

V Jizerských horách si každý návštěvník najde své! 

Foto ve FOTOGALERII..

* zdarma wifi                                              

* zdrama parkování u chalupy

* pračka

*myčka nádobí

* gril